NCP15XW222J03RC
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NCP15XW222J03RC
Height : 0.5 mm
Length : 1 mm
B Parameter : 3950 K
Resistance : 2.2 kOhms
Package / Case : 0402
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Power Rating : 100 mW
Product Category : NTC Thermistors
Series : NCP
Width : 0.5 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Manufacturer : Murata Electronics
Description : NTC Thermistors 2.2K OHM 5%