ERT-J0EG103GA
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ERT-J0EG103GA
Diameter : -
Height : 0.5 mm
Length : 1 mm
B Parameter : 3400 K
Resistance : 10 kOhms
Package / Case : 0402
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 2 %
Power Rating : 66 mW
Product Category : NTC Thermistors
Series : ERTJ
Width : 0.5 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Manufacturer : Panasonics
Description : NTC Thermistors 10KOhms 2% THERMISTOR NTC